La 21 februarie, sâmbătă a jucat meciul de miză echipa de baschet feminin KSE-ISK cu SPL din Arad. În prima jumătate a meciului, oaspeții au îndeplinit mai bine, până la pauza mare au obținut un avantaj de nouă puncte.

Pentru al treilea sfert, Ferencz Szabolcs, antrenorul KSE și-a trimis fetele pe teren, schimbând tactica. Fetele, în poziție de apărare, au străbătut cu un joc simplu de intrare în fugă apărarea echipei oaspete și au întors rezultatul. Pentru ultimul sfert cei trei oameni de bază (Bartók Rita, Voloncs Orsolya, Csurulya Helga) au punctat, iar jucătorii intrați în locul lor au executat excelent indicațiile tactice, astfel au câștigat meciul cu un avantaj de patru puncte.

KSE-ISK: Csurulya Helga  (2×3) 18 p, Bartok Rita 4 p, Kovács Renáta 15 p, Biszak Boglárka 19 p, Fejér Anett, Incze Henrietta 6 p, Bimbó Eszter (1×3) 9 p, Tolvaj Beáta 1 p, Istók Anita, Rendy Hanna, Mátyus Anita, Voloncs Orsolya.

KSE-ISK –  SPL din Arad 72 – 68 (16-20; 14-19; 20-8; 22-21)