Zilele Sportive KSE
Programul detaliat însă nu este încă accesibil, însă deja putem aminti numeroase evenimente, care se vor desfășura apoi în cadrul zilelor KSE din anul acesta între 5-8 mai în Sala Polivalentă și în împrejurimile ei.
PROGRAM
MIERCURI, 4 MAI
09:00 Campionatul de minifotbal al școlilor din Trei Scaune de Sus >> Sala Polivalentă (prezentare: 0754 646744)
JOI, 5 MAI
12:00 Concursul de alergare a celor care trăiesc cu handicap >> Stadionul Sinkovits (prezentare: 0754 646744)
14:00 Campionat de tenis de masă pentru amatori >> Sala Polivalentă
17:00 Concurs săritură cu coarda >> Sala Polivalentă
VINERI, 6 MAI
09:00 Meci de minifotbal pentru fete >> Sala Polivalentă
11:00 Meciul de fotbal al băieților bătrâni >> Stadionul Sinkovits (prezentare: 0728 027579)
15:00 Campionat de tenis de picior pentru copii, tineri și adulți >> Stadionul Sinkovits (prezentare: 0752 377675)
17:00 Concurs de biciclete, concurs de abilitate, probe de viteză >> parcarea de la Sala Polivalentă
18:00 Campionat de minifotbal (prezentare: 0754 646744)
17:00 Promovarea răposatului Dobolyi Aladár cetățean de onoare și festivitatea de denumire a sălii de tenis de masă >> Sala de tenis de masă
21:00 Concert: Orchestra Éli >> Scenă
SÂMBĂTĂ, 7 MAI
08:00 Continuarea campionatului de minifotbal
08:00 Tură de mers pe jos la castelul Tündér Ilona
09:00 Campionat de fotbal cu nasture pentru copii, tineri și adulți >> Sala Polivalentă
09:00 Campionatul Școlii de Fotbal pentru categoria de vârstă U9 și U10 >> Stadionul Sinkovits (Csengeri Attila)
10:00 Deschidere festivă: Defilarea sportivilor participanți cu colaborarea fanfarei și a grupelor de majorete a Clubului Copiilor >> Stadionul Sinkovits
10:40 Meci de handbal al băieților bătrâni >> Sala Polivalentă
11:00 Concurs de alergare pentru copii, tineri și adulți (400, 800 m) >> Stadionul Sinkovits
11:00 Steel Tonic >> Sala Dynamic (Strada Școlii, nr. 14. A., informare: 0744 347742)
11:00 Campionat de tenis de masă >> Sala de tenis de masă NMSK (prezentare: 0748 853803)
11:00 Prezentare demonstrativă tir cu arcul și concurs >> Stadionul Sinkovits , terenul din spate
12:00 Concurs pentru amatori radio de lungime de unde ultrascurte >> vârful Lipse
12:00 Concurs badminton >> lângă Sala Polivalentă (prezentare: 0754 646744)
12:00 Streetball >> Stadionul Sinkovits
12:00 Fitness Zumba >> sala Dynamic (Str. Școlii, nr. 14. A., informare: 0744 347742)
12:00 Concurs de abilitate pentru copiii jucători de hochei >> lângă Stadion
14:00 Demonstrație TRX >> sala Dynamic (Str. Școlii, nr. 14. A., informare: 0740 551710)
15:00 Antrenament de tur funcțional >> sala Dynamic (Str. Școlii, nr. 14. A., informare: 0740 551710)
17:30 Antrenament BodyArt cu Sylveszter Rékával >> Sala Polivalentă
17:00 Spectacolul ansamblului de dansuri For Dance >> Scenă
18:00 Concert: Angie >> Scenă
20:00 Concert: Akusztik >> Scenă
22:00 Concert: The Crazy Plumbers >> Scenă
DUMINICĂ, 8 MAI
08:00 Tură de biciclete pe vârful Zernye (prezentare: 0752 636983)
09:00 Minimaraton Târgu Secuiesc – pe traseul Turia (informare: 0754646744)
10:00 Concurs de abilitate pentru copii cu patine cu rotile >> lângă Sala Polivalentă
14:00 Spectacolul fanfarelor și a ansamblurilor de dans. Interpreți: Fanfara Asociației de Suflători Kováts András din Reci, dansatorii Clubului Copiilor din Baraolt, dansatorii Palatului Copiilor din Sfântu Gheorghe, Orchestra de copii a Clubului Copiilor din Târgu Secuiesc >> Scenă
13:30 Meciul de minifotbal al băieților bătrâni >> Sala Polivalentă
15:00 Prezentare și concurs Crossfit >> lângă Sala Polivalentă (informare: 0742 335895)
17:30 Prezentare de salsa, rueda și bachata >> terenul din fața scenei
18:00 Gală sportivă: premierea celor mai buni sportivi al anului 2015 >> Sala Polivalentă
20:00 Concert: FUNKorporation >> Scenă
Rezervăm dreptul de a modifica programul.
29 aprilie 2016