În al 5-lea tur al Campionatului Național (CN) al baschetului feminin U18 echipa KSE a întâmpinat pe terenul de acasă echipa ISK din Sfântu Gheorghe. Meciul a pornit cu atacuri vijelioase ale celor de acasă. În primul sfert KSE a produs cel mai bun joc al sezonului, pe care a câștigat-o cu 18-4 împotriva unei apărări emoționate din Sfântu Gheorghe. În al doilea sfert KSE și-a mărit avantajul și cu o conducere de acasă de 20 de puncte au ieșit echipele la pauza mare.

În al treilea sfert oaspeții și-au aranjat rândurile, jocul s-a echilibrat, ba chiar au câștigat sfertul cu două puncte. Ultima parte a jocului a fost dominată de echipa oaspete, însă avantajul celor de acasă a fost prea mare pentru ca într-un timp atât de scurt să poată să întoarcă rezultatul final al jocului.

KSE; Kovács R. 22p (1×3), Csurulya H. 11p, Voloncs O. 8p (1×3), Biszak B. 9p , Bartók R. 4p, Fejér A. 2p, Bimbo E. 1p, Rendy H., Incze H., Matyus H., Istók A.

Antrenor: Ljubomir Kolarevec.

ISK Sepsi: Gergely O. 12p, Holinka H. 11p (1×3), Taranek A. 6p, Bölöni N.  5p, Kovács K. 4p, Bitai Sz. 4p, Belényesi R. 4p, Gavriluta C., Janko E., Kovács K., Márk E,. Sándor B. Edző: Nemes Áron.

În următorul tur KSE se va afla în turneu la Galați.