Bővült az égi művészek társasága, elment Vetró Bodoni Zsuzsa grafikusművész is.

 

Nehezen fogadjuk el a tényt, hogy nagyszerű művészeink nem fognak örökké élni. Jó lenne az idők végezetéig büszkélkedni velük, elmondani, hogy Kézdivásárhelyen, a mi szeretett városunkban alkottak maradandót. Vetró Bodoni Zsuzsa is azok közé tartozott, akiktől nehezen veszünk búcsút. Hiszen ő is itt tanított szépérzéket többezer diáknak, itt őrzi keze nyomát az a rengeteg festmény, amit most hátra hagyott nekünk, még itt él közöttünk szellemisége, emberi nagysága, sajátos szemléletmódja, amelyet munkái is tükröznek.

 

Vetró Bodoni Zsuzsa 69 éves volt.

 

Művészi látásmódja sok diák számára mutatott irányt, hiszen nyugdíjazásáig rajzot, grafikát és művészettörténetet tanított a Nagy Mózes Elméleti Líceum rajztagozatán. Városunk hírnevét örögbítette azáltal, hogy munkáival részt vett több csoportos tárlaton Erdélyben és Magyarországon, de férjével, Vetró András szobrásszal kiállított Franciaországban és Svájcban is. Tehetsége nem maradt méltatlanul: 2013-ban Ezüst Gyopár díjjal tüntette ki a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.

 

Elment az erdélyi művészet újabb hírvivője.

Nyugodjon békében, szívünkben mindörökké élni fog!

 

A városi tanács és az önkormányzat nevében búcsúzik,

Bokor Tibor polgármester és Szilveszter Szabolcs alpolgármester

 

 


2020. december 9.