Kézdivásárhelyt a régi időktől kezdve az udvarterek városának is nevezik, ezért új arculata is eme jellegzetességekre (udvarteres főtér), valamint a helyi értékekre (kézműves céhes hagyományok) épít. Az udvarterek boltíves bejáratát jelképező vizuális elem utal a városképet meghatározó utcagyűrűre. Az arculatban megjelenő házsor a főtéren elénk táruló, 19. századi impozáns épületek sorát örökíti meg. Minden elem kézzel rajzolt, amely Kézdivásárhely kézműves hagyományaira utal.

 

Az arculati színek között a barna és a narancs dominál. A barna a természetesség, a természetközeliség, a föld színe. Kézdivásárhely vonatkozásában a földműves, agrárhagyományokra utal, a becsületes, kézzel végzett munkát szimbolizálja. A narancssárga egyrészt ennek gyümölcsére, az őszi betakarításra és a gazdag termésre, másrészt pedig a város kézműves céhes múltjára utal. A narancsszín a kézműves alkotási folyamat beérésének, kiteljesedésének, a befektetett munka beérett gyümölcsének jelképe.

 

A céhes város új arculatán több mint egy éve dolgozik a hivatal kreatív csapata. A munkaközösség egyhangúan Gábor Áron emblematikus figurájának továbbvitele mellett döntött, kinek központi szobra és a vargavárosban folytatott ágyúöntői tevékenységének köszönhetően településünk, térségünk legmeghatározóbb történelmi személyisége és alakja. A korábbi években született turisztikai anyagokban már „Az udvarterek városa” mottót használta az önkormányzat, ezért az sem volt kérdés, hogy ezt is átmentsük az új arculatba. Így olvadt egybe és született is újjá egy kicsit a két vizuális elem – Gábor Áron alakja és az udvarterek boltíves bejárata – az újonnan megalkotott arculatban, mely Kézdivásárhely értékeit hivatott hirdetni itthon és a nagyvilágban.


2014. április 7.