Két héttel ezelőtt találkoztam vele utoljára, jó hangulatban beszélgettünk, terveket szőttünk. Ezért szinte hihetetlen, hogy ma le kell írnom: váratlanul elhunyt városunk tiszteletbeli polgára, a kézdivásárhelyiek jótevője és mecénása, Wilhelm Wegener. Ő tényleg úgy jött hozzánk, mintha hazajönne; tiszteletbeli magyar, székely és kézdivásárhelyi ember volt, efelől nincs semmi kétség.

 

Szívügye volt minden, ami Kézdivásárhelyhez köthető, ezért lett városunk díszpolgára is 1999-ben. A tulajdonában lévő készruhagyárak révén számos projektünket támogatta, mindig jó és segítő szándékkal fordult felénk. Polgármesterként is mindig számíthattam rá, magánemberként pedig rendkívül nagyra tartottam nagylelkűségéért, tenniakarásáért.

 

Wegener úr befektetései révén nemcsak munkahelyet biztosított a kézdivásárhelyieknek, hanem bőkezű adományai révén intézmények újultak meg, így például a Vigadó Művelődési Ház és a Városi Kórház.

 

Nevével fémjelzett alapítványával és annak munkatársaival közösen számtalan eseményt bonyolítottunk le. 2019-ben a legnagyobb ajándékot kaptuk tőle: felavathattuk a W. Wegener Parkot, amely azóta is a gyermekek kedvence, városunk egyik legszebb helyszíne. Akkor adtam át neki a Város Kulcsát, azzal a szándékkal, hogy Kézdivásárhely mindig nyitott kapukkal várja majd. Most egy másik kapu nyílt ki előtte, mi pedig maradunk hiányával, ugyanakkor számos jó emlékkel, amely hozzá köthető.

 

Isten Önnel!

 

Pihenése legyen csendes, emléke legyen áldott!

 

Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere

 

 

Kézdivásárhely, 2022. május 4.


2022. május 4.