Közösségünk, társadalmunk szociális érzékenységét, mássággal szembeni elfogadásának kialakítását célozta meg a Szentkereszty Stephanie Egyesület azon kezdeményezése, mely értelmében az önkormányzattal együttműködve egy olyan közösségi teret alakítanak ki a város szívében, ahol lehetővé válik a fogyatékos személyek és ép társaik közti ismerkedés, a kölcsönös kommunkiáció, a mássággal szembeni előítéletek, sztereotípiák megszelidítése, az integráció útjában álló korlátok  ledöntése.

 

A Szentkereszty Stephanie Egyesület által képviselt értékek szerint  a fogyatékkal élő személyek közösségi befogadása emberjogi kérdés és társadalmi feladat. Alapszabályzatának értelmében folyamatosan munkálkodik annak érdekében, hogy a  szociálisan hátrányos helyzetűek, fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességű személyek többségi kultúrába való beilleszkedését elősegítse.

 

Az egyesület életében a közösségi szintén történő integrációs folyamat egyik meghatározó mozzanata volt, a Kézdivásárhely főterében a másság elfogadásának sűrgetettségét leginkább fémjelző 11-es Udvartérben felavatott új székhely működtetése, melyre 2013 májusában került sor. A báró Szentkereszty Stephanie eszmei és szellemi értékét átörökítő egyesület megjelenése a város központjának mindennapi körforgásában egy olyan attitűdváltás megerősítését szorgalmazza a másság befogadásának terén, melynek megismerése és gyakorlása tovább erősítheti  társadalmunk kohéziós koncepcióját. A sérült egyén élete, állapotából adódó korlátozottsága vagy életének kiteljesedése általában az adott közösség humánus működését tükrözi vissza.

 

A  Búzamag Védett Egység új munkapontjának működésével a fogyatékkal élő személyek a szociális ellátó intézmény falai közül kilépve, megmutatva képességeik szerinti aktív, értékteremtő munkájukat, közelebb kerülhetnek a társadalmi befogadáshoz, igazolhatják jogos jelenlétüket a társadalom többi tagjai között. A közösségi tér vagy a másság tere, ahogyan még nevezik, júniusban nyit meg kapuit minden érdeklődő felé.



2016. május 27.