Egy jó és egy rossz hírt jelentett be tegnapi sajtótájékoztatóján Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere, aki két, évek óta zajló perről számolt be.

 

A polgármester közölte: a brassói táblabíróság szeptember 21-én döntött a Fortyogóval kapcsolatosan, és a nem végleges ítélet a városi önkormányzatnak kedvező: semmisnek nyilvánították a Kovászna megyei törvényszék alapfokú döntését, mely nyomán az önkormányzat elveszítette volna az üdülőközpont körüli területet.

 

Az új döntés értelmében a komplexum alatti terület, illetve a fürdőmedence és környéke teljes egészében a kézdivásárhelyi önkormányzat tulajdonát fogja képezni, és akik perbe hívták a városházát – a Nagy és a Taierling család –, a táblabírósági ítélet értelmében kárpótlásra jogosultak. Számukra még maradt egy lehetőség, a legfelsőbb bíróságon fellebbezhetnek. A polgármester abban bízik, hogy a táblabírósági döntés fellebbezés esetében is érvényben marad, és akkor valamit tudnak majd kezdeni a perek miatt több mint tíz éve zárva tartó kezelőközponttal.

 

Bokor Tibor azt is elmondta, hogy a bérlő, az Incitato Fortyogó Kft. pert nyert a városházával szemben, ami az épületet és a hozzá tartozó területet illeti. A felértékelés után fel kell kínálnia Kovács Simon Attilának, mivel neki elővásárlási joga van. Ha nem vásárolja meg, csak akkor lehet újraindítani vagy árverés útján eladni.

 

A rossz hír az, hogy közel nyolcszázezer lejt kell kifizetni a Petőfi mozit bérlő cégnek – mondotta az elöljáró. A Conrek Kft. és az önkormányzat között 2011 júniusában teljesen törvénytelenül megkötött szerződéskiegészítést tanácsi határozat nélkül írta alá az akkori polgármester, elismerve azt, hogy a bérlő cég 593 ezer lejes beruházást végzett, annak ellenére, hogy a szerződésben, illetve a leltári nyilvántartásban tízezer lej körül határozzák meg az egész épület értékét. Az akkor aláírt szerződés alapján az időközben csődbe jutott Conrek Kft. felszámolócége 2013-ban pert indított az önkormányzat ellen az összeg behajtása céljából, és a bíróság neki adott igazat, megnyerte a pert. Eszerint a városházának közel nyolcszázezer lejt kell a bérlőnek kifizetnie, ami rendkívül kellemetlenül érinti a város költségvetését. Rácz Károly akkori polgármester nemcsak a fenti összeget ismerte el, hanem tizenöt évre a bérleti szerződést is meghosszabbította a helyi tanács határozata nélkül – hangsúlyozta Bokor. Létezik még egy különleges jogorvoslati lehetőség – mondotta –, de sajnos sok esély nincs pert nyerni a bérlővel szemben. Megpróbálják, és ha nem járnak sikerrel, pert kezdeményeznek Rácz Károly ellen, mivel nem jogos, hogy a város fizesse ki ezt a hatalmas összeget. A szerződéskiegészítés aláírása volt az oka annak, hogy 2011-ben Szarvadi József akkori alpolgármester lemondott tisztségéről, és feljelentette magát a rendőrségen – hangzott el a sajtótájékoztató végén.

 

Forrás: Iochom István, Háromszék



2015. szeptember 25.