A holland Maassluis Testvérvárosi Alapítvány képviseletében Henny Duijn-Visscher elnökasszony, valamint az alapítvány két új tagja, Ans van de Wiel-Verdiesen és Joop Vaisseur látogattak Kézdivásárhelyre.

 

Az ötnapos látogatás keretében több helyi szervezettel, képzőművésszel, intézményvezetővel találkoztak, hogy megbeszéljék a jövőbeni közös terveket. A küldöttséget Bokor Tibor polgármester is fogadta, aki elmondta, azt szeretné, ha az alapítvány és a két önkormányzat között minél sokoldalúbb, gyümölcsözőbb kapcsolat folytatódna.

 

Coos Henneveld sajnálatos és hirtelen bekövetkezett halála után, a Kézdivásárhelyen szervezett emlékünnepségen járt utoljára holland küldöttség a céhes városban, akkor Koos Karssen akkori polgármester vezetésével. Maassluis elöljárója akkor megígérte, nem hagyja veszni a testvérvárosi kapcsolatot, utódjának minden információt átad. A delegáció további tagjai, azaz a testvérvárosi alapítvány képviselői ígéretet tettek, hogy gondoskodnak arról is, hogy Coos Henneveld felbecsülhetetlen munkáját is jó kezekbe helyezzék. Úgy tűnik, mindenki betartotta ígéretét, s bár az újonnan kinevezett maassluisi polgármester, Edo Haan egyelőre levélben küldte üdvözletét, a testvérvárosi alapítvány elnöke és képviselői a tervek konkretizálása kapcsán érkezett Kézdivásárhelyre.

 

Bokor Tibor polgármester néhány javaslatot tett arra vonatkozóan, hogy milyen területeken lehetne mélyíteni a kapcsolatot, kiemelve, támogatná, hogy újra megerősödjön a cserediák-program, amely néhány évig kiválóan működött. Az alapítvány egyik tagja, Joop Vaisseur képzőművész azt javasolta, kulturális és művészeti téren kellene tovább mélyíteni a kapcsolatot. Az alapítvány képviselői kiemelték, továbbra is szeretnék támogatni a kézdivásárhelyi kórházat, az oktatási intézményeket és a Szentkereszty-egyesületet, valamint örülnének, ha a maassluisi és a kézdivásárhelyi Vöröskereszt közötti szoros együttműködés megmaradna.

 

A küldöttség többek között találkozott Bejan András iskolaigazgatóval, ellátogatott Vetró B. András műhelyébe, az Incze László Céhtörténeti Múzeumba és a Vigadó Művelődési Házba is, valamint tárgyalt az Antanténusz Egyesület tagjaival is. Az ötnapos látogatás kapcsolatfelvétel céljából történt, a projektek ezután indulnak el.



2016. szeptember 22.