Ha május, akkor sportünnep Kézdivásárhelyen. A hagyománynak megfelelően, május első hétvégéjén kerül sor a KSE Sportnapokra, amelynek keretében a városban működő csapatok, klubok, sportolók megmutathatják sporttudásukat, összemérhetik erejüket a térség sportolóival. A sportünnepet este koncertek, napközben sportprogram egészíti ki. A humorbonbonokat György Botond és András Előd szórják, fellép az Ego Sum, az Exit Rock Band és a Metropolis.

 

Május 3., szerda

 

10.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

11.00      Fogyatékkal élők futóversenye » Sinkovits Stadion

14.00     Amatőr asztalitenisz bajnokság 8 korosztálynak » Sportcsarnok (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)

16.00   Cselgáncs verseny » NMSK judo terem (érdeklődés Veres Lászlónál, Vida Attilánál és Czifra Attilánál)

17.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

18.00     Gyerek-anyu torna » Gábor Áron Líceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)

 

Május 4., csütörtök

 

8.00       Kézdiszéki iskolák minifoci bajnoksága » Turóczi Mózes Iskola tornaterme

10.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

11.00      Baba-mama torna » Gábor Áron Líceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)

15.00      Futóverseny különböző korosztályoknak » Sinkovits Stadion (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)

16.30     Kerékpár ügyességi verseny 4–13 éveseknek » Sportcsarnok melletti beton pálya. (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983) Megjegyzés: sisak, könyök- és térdvédő használata kötelező, valamint szülői jelenlét 4–7 éves gyerekek esetében, 8–13 éves gyerekeknél szülői nyilatkozat.

17.00     Tekebajnokság » Tekepálya

17.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

19.00     Zumba » Apor Péter Szaklíceum (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)

 

 

Május 5., péntek

 

8.00       Labdarúgó bajnokság lányoknak » Turóczi Mózes Iskola tornaterme

10.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

10.00     Tekebajnokság » Tekepálya

16.30     Ügyességi kerékpárverseny 14–99 évesek számára különböző korosztályoknak » Sportcsarnok melletti betonpálya. (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983)  Megjegyzés: sisak használata kötelező.

15.00     Lábtenisz bajnokság 3 korosztálynak » Sinkovits Stadion (érdeklődés Nagy Józsefnél 0752-377 675)

17.00     U17-es országos lányfutsal válogatott csapat ladbarúgást népszerűsítő programja » Sportcsarnok

19.30      A dumán túl: András Előd és György Botond közös humorestje » Színpad

21.00      Ego Sum-koncert » Színpad

 

Május 6., szombat

 

8.00     Simon Ferenc Emlékserleg – minifoci bajnokság » Turóczi Mózes Iskola tornaterme, jó idő esetén a Sinkovits Stadionban (érdeklődés Kocsis Zoltánnál)

8.00      Teniszverseny » Molnár Józsiás Park (érdeklődés Hodor Leventénél 0741-103 057)

8.00      Kerékpártúra a Csángótelepre/Zernye-tetőre (érdeklődés Balog Szilárdnál 0752-636 983)

9.00   „Nagyapáink hagyatéka” gombfoci bajnokság » Tanulók Klubja udvara (érdeklődés Kozman Bélánál)

9.00    Labdarúgó bajnokság 2005/2006-os korosztálynak » Sinkovits Stadion (érdeklődés Csengeri Attilánál)

10.00     Ünnepi felvonulás a sportszakosztályok és a Tanulók Klubja közreműködésével, flashmob Pap Ágnes vezetésével » Sinkovits Stadion (rossz idő esetén a sportcsarnokban)

10.00     Asztalitenisz bajnokság gyermek, ifjúsági és felnőtt korosztályoknak » Dobolyi Aladár terem (érdeklődés Kerekes Barnabásnál 0748-853 803)

11.00        Tekebajnokság » Tekepálya

11.00    Perkői rádióamatőr átjátszó állomás bemutatása » Sinkovits Stadion, I. emelet (érdeklődés Szöllősi Lászlónál)

11.00      Távirányitós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (érdeklődés a Bia Kft.-nél 0744-473 769)

11.00       Kézilabda-bajnokság férfiaknak » Sportcsarnok (érdeklődés Imre Zsombornál)

12.00      Kézilabda-bajnokság nőknek » Sportcsarnok (érdeklődés Imre Zsombornál)

12.00  Jégkorongosok ügyességi próbája » Kézilabda pálya, Sportcsarnok (érdeklődés Márton Sándornál)

13.00   A labdarúgó iskola mérkőzése 2010–2011-es  korosztálynak » Sikovits Stadion (érdeklődés Csengeri Attilánál)

15.00      Öregfiúk minifoci mérkőzése » Sportcsarnok  

15.45      KSE–Nagyajta ifjúsági labdarúgó mérkőzés » Sinkovits Stadion

16.00      Tekepálya megnyitó » KSE Klub

16.00      Görkorcsolya show » Turóczi Mózes Iskola tornaterme (érdeklődés Bandi Kingánál és Kolarevic Petránál)

16.30      Görkorcsolya ügyességi verseny » Turóczi Mózes Iskola tornaterme

17.00      KSE–Resica A-osztályos futsal mérkőzés » Sportcsarnok

18.00      KSE–Nagyajta nagypályás labdarúgó mérkőzés » Sinkovits Stadion

18.00      Görkorcsolya gyorsasági verseny » Turóczi Mózes Iskola tornaterme

18.00      Táncbemutató » Színpad (érdeklődés Pap Ágnesnél 0740-170 863)

18.30      Line dance oktatás, country » Színpad

19.00      Fit Dance interaktív bemutató minden korosztálynak » Színpad

20.00     Exit Rock Band-koncert » Színpad

 

Május 7., vasárnap

 

8.00       Teniszverseny » Molnár Józsiás Park

9.00       Minimaraton Torjáig és vissza (érdeklődés 0754-646 744)

9.00       Székely NB U12-es korosztálynak » Sportcsarnok (érdeklődés Lénárt Adolfnál)

10.00     Crossfit-verseny » Vágóhíd utca 6/A szám (érdeklődés Ferencz Tamásnál 0742-335 895)

11.00     Távirányítós autóverseny és ingyenes kipróbálás a Sportcsarnok előtt (érdeklődés a Bia Kft.-nél 0744-473 769)

15.45      KSE–Nagyajta ifjúsági labdarúgó mérkézős » Sinkovits Stadion

17.30      Salsa és bachata bemutató Ördög Enikővel » Színpad előtt

18.00      KSE–Nagyajta nagypályás labdarúgó mérkézős » Sinkovits Stadion

18.00      Sportgála: a 2016-os év legjobb sportolóinak díjazása » Sportcsarnok

20.00     Metropolis-koncert » Színpad

 

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

 

A programot a KSE vezetősége, szakosztályai és az önkormányzat sportirodája szervezi és állította össze.

 


2017. április 19.